Polonya Kahvaltı Kültürü ve Sofrası

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
2 oy verildi.
5,00 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

72 kişinin defterinde

Polonya Kahvaltı Kültürü ve Sofrası
12 Haziran 2016 1989 defa okundu 0 yorum

Polonya Kahvaltısı, çeşitliliğin bol olması sebebiyle tabakta değilde serpme olarak servis ediliyor. Polonya Kahvaltısı sofraları en çok taze meyve ve sebzelerinin bolluğuyla dikkat çekiyor diyebiliriz. Bahçeciliğin oldukça yaygın olduğu Polonya’da, organik yumurta ve süzme yoğurt kahvaltıların olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

Süzme yoğurdu sade olarak sunumunun yanı sıra içine tamamen organik yeşil soğan ve turplar ile karıştırılmış olarak da servis ediliyor.

Reçeller, tamamen ev yapımı olarak şeker oranı düşürülerek meyvelerin yoğun kullanıldığı kendi tatların oluşuyor. Reçellerin en güzel yanı da taze meyvelerin tadını yoğunlukta alabiliyor olmanızdır.

Peynirleri hem koyun hemde inek sütünde çok çeşitli tatlar da hazırlanıyor. Genellikle tütsülenmiş geleneksel peynir çeşitlerinin ağırlıkta olduğunu söyleyebiliriz.

Salatalar, taze sebzelerden oluşuyor ve çoğunluğunda haşlanmış yumurtalar ile harmanlanarak servis ediliyor. Türk lezzetlerinde akşam yemeği olarak kullandığımız karnabahar ve taze fasulye, Polonya’da kahvaltılarda çoğunlukla tüketilen sebzeler arasında yer alıyor. Bunların yanı sıra bol yeşillik, domates ve salatalık ile haşlanmış lahana da diğer dikkat çeken salata çeşitlerindendir.

polonya_kahvaltisi polonya_kahvaltisi2