İsveç Kahvaltısı ve Sofraları

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
2 oy verildi.
3,50 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

119 kişinin defterinde

İsveç Kahvaltısı ve Sofraları
12 Haziran 2016 2088 defa okundu 0 yorum

İsveç kahvaltısı, soğuk iklim koşullarından dolayı güne başlayanların en önemli öğünleri arasında yer alır. İsveçliler kahvaltıda vücudu dinamik tutacak besinleri tüketmeye oldukça fazla önem verirler.

İsveç kahvaltısının en çok tercih edilen besin türü tahıllar ve reçellerdir. Tahılları hem müsli tarzında hazırlanan karışımlar ile sofraya koyarlar hemde ekmeklerini yoğun tahıl karışımları ile hazırlarlar. Sütle karıştırdıkları tahılların içine mutlaka meyveleri eklemeyi de ihmal etmiyorlar. İsveç kahvaltısı, aslında diyetisyenlerin sürekli önerdikleri sağlıklı kahvaltıların başında geliyor diyebiliriz.

Peynir konusuna gelirsek; çeşitli peynirleri gözleriniz aramasın diyebiliriz ancak, çok taze kaymak ve kremalarını tahıllı ekmekler ve reçeller eşliğinde tüketmekten keyif alacağınızı da eklemek isteriz.

İsveç kahvaltısında çay çok tüketilmez hatta neredeyse hiç tüketilmez. İsveç’de kahvaltıda süt en çok tüketilen içecek olarak gözümüze çarpıyor.

İsveç, balık tüketiminin en çok olduğu ülkeler arasında yer aldığı için kahvaltıda da mutlaka balık tüketiliyor. Türkiye’den alışkın olduğumuz sucuklu yumurtayı İsveç kahvaltısında balıklı yumurta olarak tüketebilirsiniz.

İsveç kahvaltısı içeriğinde söz ettiğimiz üzere en az kalorili en ideal kahvaltıdır.

ispanya_kahvalti isvec_kahvaltisi