İspanya Kahvaltısı ve Kahvaltı Sofraları

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
13 oy verildi.
4,46 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

109 kişinin defterinde

İspanya Kahvaltısı ve Kahvaltı Sofraları
12 Haziran 2016 5118 defa okundu 0 yorum

İspanya kahvaltısı bir diğer ismi ile İspanyol kahvaltısı olarak tabir ediliyor. İspanya’da kahvaltı, günün en erken saatlerinde yapılır. Kahvaltıda genellikle kahve tüketildiğini görebilirsiniz. İspanya kahvaltısında ekmek en çok tüketilen besindir.

Kahve eşliğinde yapılan kahvaltıda ekmekle birlikte çeşitli reçellerin yanı sıra füme balık da en çok tercih edilenlerdendir. Pan von tomate isimli (domates, sarımsak ve jambon) bir ekmek sosları vardır.

Tortilla Patata ismini verdikleri patatesli omlet olarakta görebileceğiniz bir lezzetleri vardır. Tortilla Patata, kahvaltıda ekmeğin yanı sıra aperatif olarak tüketilir. Yumurta ve patates ile hazırlanan Tortilla Patata, bizdeki omletlere göre biraz daha kalındır.

Peynir olarak; yoğunlukla keçi peynirleri tüketilir İspanya’da. Keçi sütüyle yapılan oldukça fazla hatta sınırsız diyebileceğimiz peynir çeşitlerinin yer aldığını görebilirsiniz. Eğer İspanya’da gurme kahvaltıya gittiyseniz ve peynir seçimi size bırakıldıysa çok zorlanabilirsiniz çünkü peynir çeşidi yelpazesi oldukça geniştir.

Kahvaltının diğer önemli lezzetlerinden biri Türkiye’den de alışkın olduğumuz hamur işleridir. Peynirli içlerle hazırlanan çeşitli kızartma hamur işlerini İspanya Kahvaltısı sofralarında görebilirsiniz.

ispanya_kahvalti ispanyol_kahvaltisi