Fas Kahvaltısı ve Fas Sofraları

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
2 oy verildi.
5,00 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

110 kişinin defterinde

Fas Kahvaltısı ve Fas Sofraları
12 Haziran 2016 8050 defa okundu 0 yorum

Fas Kahvaltısı, hamur işlerinin ve ekmek çeşitlerinin en fazla kullanıldığı ülke kahvaltıları arasında yer alır. Çeşitli soslarla ve içlerle hazırlanan hamur işleri ve pankekler en meşhur lezzetler arasındadır.

Fas kahvaltısı, bizim ülkemizde Van kahvaltısı ve Ege kahvaltısı ile benzerlik göstermektedir. Van kahvaltısının hamur çeşitleri ile Ege kahvaltısının reçel çeşitlerinin bir arada olduğu bir kahvaltı düşünebilirsiniz. Yağda kızartılarak hazırlanan Fas Lavaşı da en çok tüketilen lezzetlerin başında gelir.

Fas kahvaltısındaki reçellerin ve hamurların yoğunluğunda söz ettiğimiz kadar bir diğer önemli detay olan peynirden söz edelim…

Fas’da kahvaltıya gittiğinizde gözlerinizin ilk olarak peynirleri arayacağından eminiz ama Fas kahvaltılarında neredeyse hiç peynir servis edilmiyor diyebiliriz. Özel talep üzerine üçgen peynirlerin servis edildiği ancak bunlarında çok az miktarlarda olduğu Fas kahvaltısında peynir yemek bir hayal olabilir sizin için.

Fas kahvaltısında en çok tüketeceğiniz lezzet reçellerdir. Çok çeşitli ürünlerden yapılan reçelleri Fas sofrasında bulabilirsiniz. Bazlama, poğaça, pankek türünde hamur işlerini bu reçeller ile tatlandırarak tüketebilirsiniz.

fas_kahvaltisi fas_kahvaltisi2